نوک بینی تیز پس از عمل زیبایی بینی

بررسی دلایل نوک بینی تیز پس از عمل زیبایی بینی

نوک بینی تیز  | این روزها انجام عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع جراحی محسوب می‌شود. زیبایی و تغییرات عالی پس از انجام این عمل، می‌تواند به بهترین شکل ممکن در چهره افراد اثرگذار باشد. اما نگرانی‌هایی در خصوص گرد شدن نوک بینی وجود دارد که همیشه دغدغه افراد کاندید این جراحی است. بینی نوک تیز شاید از دید برخی افراد جذاب باشد، اما بسیاری از افراد علاقه‌ای به چنین فرمی ندارند.

به همین دلیل نوک بینی تیز یکی از نگرانی‌هایی است که احساس می‌شود. این موضوع تاحدی اهمیت دارد که قصد داریم اساسی‌ترین نکات در خصوص نوک بینی تیز را بررسی کنیم. اطلاع از علل گردی نوک بینی و راه‌کارهای جلوگیری از نوک بینی تیز موجب می‌شود تا بدون نگرانی اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی کنید.

اگر شما نیز علاقه‌مند هستید که دلایل گردی تیز شدن نوک بینی را بدانید و راه‌کارهای پیشگیری از نوک بینی تیز را درک کنید، تا پایان همراه ما باشید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | نقش جراح بینی خوب در نتیجه جراحی بینی 

آیا نوک بینی تیز یا نوک بینی گرد جذاب است؟

جذابیت و زیبایی بینی بعد از عمل رینوپلاستی، موضوعی است که بسیار مهم تصور می‌شود. هرچند زیبایی بینی، اهمیت زیادی دارد اما نباید از سلامت تنفسی چشم پوشی کرد. پزشک متخصص عمل بینی، باید هر دو پارامتر زیبایی و سلامت تنفسی را درنظر داشته باشد. هر فرم بینی، شرایط خاص خود را دارد. فرم صورت‌های مختلف نیز، شرایط متفاوتی دارند. به همین دلیل نمی‌توان یک فرم بینی ایده‌آل برای همه صورت‌ها درنظر گرفت. از سوی دیگر، سلیقه‌ها و علایق شخصی نیز، موضوع مهمی است که فرم نهایی بینی اثرگذار است.

نوک بینی تیز از نظر برخی افراد بسیار جذاب است، همان‌طور که نوک بینی گرد برای بعضی به‌نظر زیبا می‌رسد. اما بسیاری از افراد، نوک بینی تیز را چندان مناسب چهره نمی‌دانند و برخی دیگر نیز گردی نوک بینی را، ضعف جراحی برداشت می‌کنند. پس طبیعی است که نوک بینی گرد و تیز، مطابق با سلیقه افراد مناسب یا نامناسب تصور می‌شود. اما اصول زیبایی شناسی، به ما می‌گوید که گردی نوک بینی اگر زیاد باشد، فرم بینی چندان مطلوب نیست. از سوی دیگر، درصورتی‌که نوک بینی تیز بیش از اندازه کوچک و تیز به نظر برسد، باز هم زیبایی مطلوبی در چهره ندارد.

توهم نوک بینی تیز چیست؟

پس از عمل زیبایی بینی، افراد شوق و ذوق زیادی برای مشاهده نتیجه عمل دارند. به همین دلیل بلافاصله بعد از باز کردن گچ بینی و مشاهده ظاهر بینی پس از عمل، قضاوت را آغاز می‌کنند. اما واقعیت ماجرا به ما می‌گوید که بینی بعد از عمل حداقل تا ۳ الی ۶ ماه دارای تورم زیادی است و فرم نهایی آن مشخص نیست. شما نمی‌توانید گردی نوک بینی را، به حساب نتیجه عمل نامطلوب بگذارید.

بینی کوفته یا گردی نوک بینی، تنها به دلیل تورم ناشی از جراحات جراحی رینوپلاستی است. معمولا تیزی نوک بینی بعد از جراحی نیز، به دلیل تورم در بخش‌های خاصی از ساختمان بینی است. اما در موارد محدودی، نوک بینی تیز، حاصل عملکرد جراح است! تکنیک‌هایی وجود دارد که از طریق آن می‌توان ایجاد نوک بینی تیز یا گرد را کنترل کرد.

جراح بینی اصفهان | جراح فک اصفهان |  نوک بینی تیز پس از عمل زیبایی بینی

چرا نوک بینی تیز یا گرد می‌شود؟

حتما برای شما هم جالب است که بدانید علت گردی نوک بینی چیست؟ چرا نوک بینی تیز می‌شود؟ معمولا ساختمان بینی افراد در قسمت نوک بینی، شامل تیغه بینی، غضروف بینی و پوست این ناحیه است. اگر پوست ضخیمی در نوک بینی وجود داشته باشد و این پوست در زمان جراحی رینوپلاستی توسط پزشک کاهش ضخامت بافت نداشته باشد، احتمالا در نهایت نوک بینی گرد و تیزی خواهید داشت.

درصورتی‌که غضروف نوک بینی پهن باشد و پزشک متخصص در زمان جراحی اقدام به کاهش پهنای غضروف نکرده باشد، احتمالا در نهایت نوک بینی گردی خواهید داشت. درصورتی که محدود سازی نوک بینی بیش از اندازه باشد، احتمالا نوک بینی تیر خواهید داشت. کلیه این موارد از جمله علل ایجاد نوک بینی گرد و تیز در افراد است.

2 thoughts on “نوک بینی تیز پس از عمل زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *